Огляд освітніх новин та проектів НПА: 26-30 жовтня

Моніторинг освітнього законодавства, а саме 5 новин за 26-30 жовтня.

1. До Ради подали альтернативний проєкт Закону «Про професійну освіту»

Законопроєкт 4207-1 «Про професійну освіту» подали як альтернативний до проєкту «Про професійну (професійно-технічну) освіту», що зареєстрували 12 жовтня.

Видами професійної освіти визначено формальну, неформальну та інформальну (самоосвіту) освіту, а здобуватись вона може в очній, дистанційній, мережевій, екстернатній, дуальній формі, а також на робочому місці.

Позитивним є те, що законопроєкт може сприяти підвищенню якості профосвіти, а також запровадить нові механізми управління закладами освіти.

Ознайомитись із проєктом: bit.ly/2HVgpWx

2. Затверджено Умови прийому до закладів фахової передвищої освіти у 2021 році

Серед новацій вступу – вступники на базі 11 класів спершу зможуть скласти іспити і творчі конкурси, після чого подавати документи до закладу освіти, а не навпаки. До того ж, період вступних випробувань буде довшим.

Планується, що вступна кампанія до коледжів розпочнеться наприкінці червня 2021 року.

Документ: bit.ly/34QWr89

3. Іноземці зможуть навчатися у вишах за кошти державного або місцевого бюджету

Відповідне рішення Уряд ухвалив 28 жовтня. Зміни скасовують квоту у 150 місць держзамовлення для здобуття вищої освіти для іноземців, які постійно проживають в Україні, біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

Відтепер вони зможуть претендувати на навчання у вишах за рахунок державного або місцевого бюджету нарівні з громадянами України.

Новина: bit.ly/34M0zGc

4. Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти – громадське обговорення проєкту до 28 листопада

Мета – повноцінне впровадження дуальної форми здобуття вищої та фахової передвищої освіти.

Освітній процес за дуальною формою організовуватимуть у 2 місцях – у закладі освіти та підприємстві чи установі. Так, в останніх передбачається навчання від 25% до 60% загального обсягу освітньої програми на основі договору.

Докладніше: bit.ly/34OtkCb

5. Громадське обговорення проєкту постанови КМУ щодо оплати за навчання на основі індикативної собівартості – пропозиції та зауваження можна надсилати до 13 листопада

Зокрема є зміни щодо мінімального розміру плати за перший курс навчання у закладах вищої освіти. Так, у Постанові від 3 березня 2020 р. № 191 він становить з 2021 року – 70% індикативної собівартості, а з 2022 року – 80%.

Наразі пропонується 65% індикативної собівартості з 2022 року, 70% – з 2023 року, 75% – з 2024 року, 80% – з 2025 року та 85% з 2026 року відповідно.

Про це можна прочитати тут: bit.ly/381wqVu