Огляд освітніх новин та проектів НПА: 16-20 листопада

Нове про освіту за тиждень – у нашому понеділковому дайджесті

1. Уряд вніс зміни щодо фінансування проєктів Нацфондом досліджень

Йдеться про постанову від 18 листопада 2020 року №1133 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. №528 і від 4 грудня 2019 р. №1007».

Основні зміни:

• Національний фонд досліджень України уповноважується укладати договори з переможцями спільних конкурсів наукових проєктів, які проводив Державний фонд фундаментальних досліджень разом з іноземними науковими товариствами і результати яких затверджені рішенням Ради ДФФД. Це за умови, якщо тимчасова комісія Нацфонду досліджень підтверджує актуальність та можливість таких проєктів;
  • Грантова підтримка надається Нацфондом досліджень на конкурсній основі з обов’язковим проведенням незалежної та об’єктивної експертизи, залучаючи іноземних експертів. Виняток – фінансування Фондом наукових проєктів, що є переможцями спільних конкурсів, які проводив ДФФД разом з іноземними науковими товариствами, а також результати яких затверджені рішенням Ради ДФФД.

Документ: bit.ly/2KCb3AF

2. Е-книги бази даних ScienceDirect: українські виші та наукові установи отримали доступ

Такі технічні зміни внесло Міністерство освіти і науки України 17 листопада. Так, заклади вищої освіти і наукові установи отримають доступ до бази даних ScienceDirect – повнотекстових ресурсів. Такий доступ забезпечать за кошти бюджету.

Наказ: bit.ly/3fq81dN

3. Громадське обговорення проєкту наказу щодо ДПА у формі ЗНО з математики – воно триватиме до 7 грудня

Пропонується додати новий предмет ЗНО – математику (рівень стандарту). В такому разі визначатиметься результат лише ДПА, якщо випускники мають пройти лише атестацію і не потребують рейтингового оцінки.

Це пов’язано із зменшенням витрат на організацію тестувань, а також епідеміологічною ситуацією. Нагадаємо, що ДПА та ЗНО з математики є обов’язковим з 2021 року.

Ознайомитись: bit.ly/2Hw4ezk

4. Проєкт типового Положення про кваліфікаційний центр – громадське обговорення до 20 грудня

Цей проєкт визначає основні завдання, функції, права, а також обов’язки кваліфікаційного центру акредитованого Національне агентство кваліфікацій здійснювати:

• оцінювання результатів навчання осіб;
  • присвоєння чи підтвердження кваліфікацій;
  • визнання відповідних профкваліфікацій.

Докладніше: bit.ly/3lShqNP

5. Громадське обговорення проєкту наказу щодо міждисциплінарних освітніх програм» – пропозиції можна надсилати до 20 грудня

Проєкт наказу «Про затвердження Вимог до міждисциплінарних освітніх програм» розробили відповідно до 242 ч.1 статті 13 ЗУ «Про вищу освіту».

Деталі: bit.ly/3704yPB