«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

Огляд освітніх новин та проектів НПА: 14-18 грудня

Головні події освіти минулого тижня – у нашому понеділковому дайджесті 

1. Рада ухвалила Держбюджет-2021

15 грудня 2020 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Наразі документ очікує на підпис Президента.

Міністерству освіти і науки України у загальному фонді Держбюджету передбачені видатки обсягом 139,5 млрд грн. Це на 26,6 млрд грн більше, ніж у 2020 році. Загалом йдеться про кошти на збільшення заробітної плати освітян з 1 січня на 20% та з 1 грудня 2021 року – ще на 8,4%. 

Раніше ми докладно проаналізували прогнозовані видатки Держбюджету 2021 року на освіту — читайте про це в аналітичному матеріалі за посиланням.

2. Уряд вніс зміни до постанови щодо пільгових кредитів на освіту

Йдеться про Постанову від 16 грудня №1259 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 та від 29 серпня 2018 р. № 673». 

Так, нею внесено зміни до порядку надання пільгових кредитів на здобуття освіти. Особи, які навчаються за «контрактом» (за кошти фізичних та юридичних осіб) у закладах освіти, можуть одержати пільговий кредит, що покриватиме вартість навчання. Повертати кредит слід упродовж 15 років зі сплатою 3% річних. 

Раніше пільгові кредити надавалися тільки учням закладів професійно-технічної освіти та студентам закладів вищої освіти. Відтепер такою можливістю зможуть скористатися й студенти фахових коледжів.

Постанова КМУ: bit.ly/3avzLNZ 

3. Про запровадження карантинних обмежень – роз’яснення МОН

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо запровадження карантинних обмежень. Так, через посилення протиепідемічних заходів учням заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року. Водночас заклади можуть оголосити канікули на цей період. 

МОН просить вжити всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на належну організацію в цей період освітнього процесу, в дистанційному форматі. Зокрема – за допомогою платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів «Всеукраїнська школа онлайн», яку запустили нещодавно МОН та Мінцифра.

Лист: bit.ly/38rSoiS 

4. Організація навчання у закладах профосвіти з 8 січня 2021 року – лист МОН

МОН нагадує, що з 8 до 24 січня 2021 року заклади профосвіти мають організувати освітній процес виключно у дистанційному форматі. Тому вже зараз адміністраціям потрібно внести зміни до розкладу занять і погодити з роботодавцями графік і формат, за яким учні проходитимуть практику в цей період. 

Складати окремий графік для відпрацювання практики потрібно лише в разі, якщо її проходження припадає на січень 2021 року. За таких обставин графік погоджується також із учнем, а далі затверджується наказом директора профтеху. Якщо ж організувати практику в такий спосіб неможливо через особливість професії, то її слід провести після завершення посилених карантинних обмежень.

Важливо також, що для учнів, які проживають у гуртожитках, продовжують діяти рекомендації з організації протиепідемічних заходів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України у серпні.

Лист: bit.ly/37CXwl7 

5. Щодо проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад 

Через карантинні обмеження ІІ та ІІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році проводитися не будуть. Про це йдеться у листі МОН від 15 грудня 2020 № 1/9-694. 

Докладніше: bit.ly/3riwIi4

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 9 – 21 травня 2022 року

      Постанова КМУ від 13.05.2022 р. № 599 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань академічної мобільності» Постановою

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 25 квітня – 7 травня 2022 року

      Закон України від 21.04.2022 р. № 2215-ІХ «Про дерадянізацію законодавства України» Внесено зміни до Кодексу законів про працю України, зокрема що стосуються

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Травень 2022

Травневий номер бюлетеня «Академічна доброчесність» допоможе викладачам підготуватися до проведення літньої екзаменаційної сесії. Ми говоримо про різні формати проведення іспитів (письмовий, усний, тестування, дистанційний, «a

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Квітень 2022

Нещодавно Ольга Бершадська дописала на Фейсбуці декілька рекомендацій для викладачів, студентів і адміністрацій університетів щодо «входження» в освітній процес у нових стресових умовах. Нам ці

Print Friendly, PDF & Email
докладніше