Огляд освітніх новин та проєктів НПА: 22-26 лютого 2021 року

Що нового в освіті? Головне за тиждень – у дайджесті ОсвітАналітики

1. Кабмін затвердив план заходів щодо відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки

Йдеться про розпорядження КМУ від 24.02.2021 р. № 136-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки».

Планується, що заходи, присвячені творчості Лесі Українки, відбуватимуться упродовж 2021 року. Так, у закладах освіти проводитимуть круглі столи, конференції, літературно-мистецькі вечори, семінари, виставки, конкурси тощо.

Міністерство освіти і науки України спільно з Малою академією наук мають провести конкурс літературних, дослідницьких та мультимедійних учнівських проєктів.

З цієї нагоди також видали 14-томне академічне зібрання творів Лесі Українки. У ньому представлені всі відомі на сьогодні тексти письменниці. Повна електронна версія доступна на сайті Українського інституту книги.

2. Внесено зміни до Положення про МОН – рішення Уряду

Окремі функції, покладені на Міністерство освіти і науки України,  згідно з Положенням (ліцензування, проведення ЗНО тощо) уточнено редакційно або деталізовано за змістом.

Крім того, до сфери компетенції МОН віднесли такі функції:

• координація підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти;
  • координація діяльності структурних підрозділів з питань освіти місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
  • затвердження порядку надання професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам (здійснення супервізії);
  • затвердження вимог до рівня володіння українською мовою як іноземною та порядку проведення сертифікаційного іспиту з української мови;
  • затвердження порядку проведення позапланових перевірок закладів освіти та інше.

Докладніше у Постанові КМУ від 24.02.2021 р. № 143 «Про внесення змін до Положення про Міністерство освіти і науки України».

3. Щодо роботи закладів освіти під час адаптивного карантину

Міністерство освіти і науки України нагадало у листах № 1/9-90 та № 1/9-93 про зміну правил застосування карантинних обмежень у закладах освіти через прийняття урядом постанови №104. Докладніше про цей документ можна прочитати у нашому моніторингу за минулий тиждень.

4. Проєкт постанови КМУ щодо особливостей ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти: громадське обговорення

На виконання частини 1 статті 24 Закону України «Про вищу освіту» розробили проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійних кваліфікацій для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання».

Документом передбачено додаткові вимоги до одержувачів ліцензій на підготовку фахівців у сфері вищої освіти за спеціальностями «особливих» галузей знань, у яких необхідно забезпечити підвищені вимоги до якості освіти. Йдеться про такі як національна безпека, воєнні науки, право, охорона здоров’я, публічне управління та адміністрування, архітектура та містобудування, енергетика.

Громадське обговорення триватиме до 2 квітня 2021 року.

5. Проєкт Порядку виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту: повторне громадське обговорення

Для громадського обговорення повторно пропонують проєкт Порядку виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту.

Пропозиції можна надсилати до 25 березня 2020 року.