«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

Огляд освітніх новин та проєктів НПА: 22-26 березня 2021 року

Що нового в освіті? Головне за тиждень – у дайджесті ОсвітАналітики

 

1. Уряд вніс зміни до карантинних обмежень, щоб провести ЗНО

Йдеться про Постанову КМУ від 22.03.2021 р. № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236»

Згідно з документом, внесено зміни до переліку карантинних обмежень. Це дозволить у період дії карантину провести пробне зовнішнє незалежне оцінювання, основну та додаткову сесію ЗНО. 

Цьогоріч дати є такими:

  • 10 квітня – пробне ЗНО;
  • 21 травня-15 червня –  основна сесія ЗНО;
  • 26 червня-16 липня – додаткова сесія ЗНО.

 

2. Затвердили профстандарт для університетських викладачів

Професійний стандарт для викладачів університетів затверджений відповідним наказом Мінекономіки. З ним ознайомитись можна за посиланням

У наказі визначено вимоги до компетентностей, знань, умінь та навичок, якими мають володіти науково-педагогічні працівники. 

Такий стандарт є інструментом для створення посадових інструкцій, підготовки молодих фахівців, само- та оцінювання діяльності викладачів ЗВО, підвищення кваліфікації та професійного розвитку.

Міністерство освіти і науки України рекомендує використовувати зазначений стандарт під час розробки вимог до посад науково-педагогічних працівників, освітньо-наукових програм другого та третього рівнів вищої освіти, програм підвищення кваліфікації та стажування науково-педагогічних працівників, а також планування професійного розвитку викладачів.

 

3. Оголошено донабір до складу підкомісій Науково-методичної ради МОН

Оголошено додатковий набір до складу науково-методичних підкомісій сектора фахової передвищої освіти Науково-методичної ради МОН. 

Донабір стосується таких спеціальностей:

  • 134 – Авіаційна та ракетно-космічна техніка,
  • 135 – Суднобудування,
  • 187 – Деревообробні та меблеві технології,
  • 221 – Стоматологія.

 

Термін подачі документів претендентами до складу цих підкомісій — до 16 квітня 2021 року. 

Оголошено також додатковий набір до складу науково-методичної підкомісії сектора вищої освіти МОН за спеціальністю 106 – Географія. Документи кандидатів приймають до 9 квітня 2021 р.

Ознайомитись із наказами МОН від 25.03.2021 р. № 375 і № 376

 

4. Авторів запрошують долучитися до розробки модельних навчальних програм для 5-6 або 5-9 класів

Міністерство освіти і науки України листом від 24.03.2021 р. № 4.5/637-21 запрошує авторів долучитися до розробки модельних навчальних програм для 5-6 або 5-9 класів. 

У додатках до листа є відповідні методичні рекомендації. Розроблені модельні навчальні програми необхідно подати до Інституту модернізації змісту освіти до 30 квітня 2021 року. 

 

5. Громадське обговорення проєктів документів МОН

До 9 квітня 2021 року пропозиції та зауваження можна надсилати до проєкту наказу МОН «Про затвердження Критеріїв конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку магістрів на основі раніше здобутого освітнього ступеня бакалавра у закладах вищої освіти державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, та закладах вищої освіти приватної форми власності». 

Проєкт документа вдосконалює Критерії конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти в сфері управління МОН, що їх було затверджено наказом МОН від 03.05.2018 р. № 445, а також вперше пропонує надати приватним ЗВО можливість одержувати державне замовлення на підготовку фахівців за освітнім рівнем магістра, якщо виші відповідають певним критеріям. 

До 10 квітня також триває громадське обговорення проєкту наказу МОН щодо змін до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році. 

Метою проєкту акта є приведення Умов прийому у відповідність до чинного законодавства, а також внесення змін, що спрямовані на усунення юридичних колізій, неточностей та правової невизначеності.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 9 – 21 травня 2022 року

      Постанова КМУ від 13.05.2022 р. № 599 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань академічної мобільності» Постановою

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 25 квітня – 7 травня 2022 року

      Закон України від 21.04.2022 р. № 2215-ІХ «Про дерадянізацію законодавства України» Внесено зміни до Кодексу законів про працю України, зокрема що стосуються

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Травень 2022

Травневий номер бюлетеня «Академічна доброчесність» допоможе викладачам підготуватися до проведення літньої екзаменаційної сесії. Ми говоримо про різні формати проведення іспитів (письмовий, усний, тестування, дистанційний, «a

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Квітень 2022

Нещодавно Ольга Бершадська дописала на Фейсбуці декілька рекомендацій для викладачів, студентів і адміністрацій університетів щодо «входження» в освітній процес у нових стресових умовах. Нам ці

Print Friendly, PDF & Email
докладніше