Огляд освітніх новин та проєктів НПА: 5-9 квітня 2021 року

Що нового в освіті? Головне за тиждень – у дайджесті ОсвітАналітики

1. Уряд затвердив план пріоритетних дій: які завдання для сфери освіти?

Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження щодо плану пріоритетних дій на 2021 рік.

Відповідно до плану, пріоритетами Міністерства освіти і науки України є створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти та розбудова мережі старшої профільної школи.

У документі зазначені також кроки щодо оновлення змісту загальної середньої та професійної освіти. Крім того, серед пріоритетів – забезпечення фінансової автономії закладів вищої освіти та вдосконалення законодавства у сфері науки.

2. Затверджено оновлену програму ЄФВВ

Програму тесту з восьми базових правничих дисциплін затверджено наказом МОН від 08.04.2021 р. № 408. Цей тест є однією зі складових частин Єдиного фахового вступного випробування – іспиту, який необхідно скласти у 2021 році вступникам до магістратури за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право».

3. УЦОЯО затвердив типи завдань і структуру ЄВІ

Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 09.04.2021 р. № 58 затверджено типи завдань і структуру Єдиного вступного іспиту – тесту з іноземної мови. Його у 2021 році складатимуть для вступу до магістратури з більшості спеціальностей.

4. Оприлюднено наказ щодо проведення конкурсу на посаду керівника ФПО

Йдеться про наказ Міністерства освіти і науки від 23.02.2021 р. № 251. Ним затверджено порядок проведення конкурсу на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти і типову форму контракту із обраним керівником.

5. Проєкт Положення про міжнародний мовний конкурс: громадське обговорення

Інститут модернізації змісту освіти та МОН підготували нову редакцію проєкту Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Громадське обговорення триватиме до 10 травня 2021 року.

Ознайомитись із проєктом Положення та порівняльною таблицею можна за посиланням.