«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

Огляд освітніх новин та проєктів НПА: 26-30 квітня 2021 року

Що нового в освіті? Головне за тиждень – у дайджесті ОсвітАналітики

1. У новій редакції ухвалено порядок конкурсного відбору проєктів в межах програми «Горизонт 2020»

Кабінет Міністрів України затвердив у новій редакції порядок конкурсного відбору проєктів наукових досліджень, що фінансуються в рамках програми Європейського Союзу «Горизонт 2020».

Ознайомитись із постановою можна за посиланням

 

2. Затверджено типові програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Міністерство освіти і науки України затвердило типові програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, серед яких – керівників і педпрацівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. 

Крім того, Типові програми затвердили щодо надання підтримки в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами:

 • керівників закладів дошкільної освіти;
 • вихователів закладів дошкільної освіти;
 • асистентів вихователів закладів дошкільної освіти. 


Наказ МОН
тут.

 

 

3. Затверджено примірний перелік цільових показників, що наводяться у контракті з керівником державного ЗВО – наказ МОН

МОН своїм наказом затвердив примірний перелік цільових показників, що наводитимуться у контрактах з ректорами підпорядкованих Міносвіти державних закладів вищої освіти. 

Очевидно, цільові показники у контракті керівника закладу будуть враховуватися ЗВО під час визначення завдань академічної діяльності викладачів університету.

 

4. МОН підготувало лист щодо завершення 2020/2021 навчального року

Міністерство освіти і науки України у листі «Про організоване завершення 2020/2021 навчального року» звертає увагу середніх шкіл на окремі питання організації освітнього процесу, а саме:

 • тривалості навчального року (освітній процес завершується не пізніше 1 липня);
 • чинні протиепідемічні заходи;
 • переведення учнів з 9 у 10 клас;
 • звільнення випускників середніх шкіл від ДПА;
 • порядок оформлення свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти.

 

У листі також йдеться про рішення, що мають ухвалити заклади освіти (педагогічні ради) з цих питань. 

 

5. У МОН надали роз’яснення щодо проходження ДПА у поточному навчальному році

У Міністерстві освіти і науки України надали роз’яснення щодо проходження у поточному навчальному році державної підсумкової атестації (ДПА) учнями 11-х класів і закладів профосвіти, а також студентами коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Так, усі вони звільнені від обов’язкового проходження ДПА. 

Водночас випускники мають право пройти ДПА, зокрема у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН наголошує, що для вступу на навчання до закладів вищої освіти складати ЗНО обов’язково.

 

6. Роботу спеціалізованих вчених рад продовжили до 1 жовтня 2021 року

МОН продовжив термін повноважень постійно діючих спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій на здобуття ступеня кандидата і доктора наук до 1 жовтня 2021 року.

Зважаючи на це, оголошення про захист дисертацій прийматимуться до 10 серпня 2021 року. Більше про це тут

 

7. Приватні виші зможуть здійснювати підготовку фахівців за державним замовленням

Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. МОН проінформував про порядок дій, якщо приватні виші у 2021 році матимуть бажання взяти участь у розміщенні держзамовлення на підготовку фахівців.

 

8. Для громадського обговорення пропонується:

 • проєкт наказу МОН «Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників». Зауваження та пропозиції можна надсилати до 23 травня 2021 року;
 • проєкт наказу МОН «Про затвердження порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2021 році». Громобговорення триватиме до 11 травня 2021 року;
 • проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах фахової передвищої освіти». Зауваження та пропозиції можна надсилати до 13 травня 2021 року;
 • проєкт Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки. Громобговорення триватиме до 17 травня 2021 року;
 • проєкт нової редакції «Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». Зауваження та пропозиції можна надсилати до 20 травня 2021 року;
 • проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Положення про інтернатуру та вторинну лікарську спеціалізацію».  
Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини