Огляд освітніх новин та проєктів НПА: 13 – 17 грудня

Що нового в освіті? Головне за тиждень – у дайджесті ОсвітАналітики

Для учнів, батьків, закладів освіти запущено офіційний інформаційний ресурс «ЗНАЇМО — коли ми знаємо, що їмо», присвячений реформі харчування в українських закладах освіти. На цьому ресурсі можна знайти інформацію про сучасні тенденції в організації харчування, укладання меню у шкільній їдальні, вибір страв і напоїв, норми харчування, запровадження стандартів HACCP. Управлінці у сфері освіти знайдуть на цьому ресурсі відповіді на питання про закупівлі, фінансові питання, забезпечення безоплатного харчування учнів, відповідальність і контроль у цій сфері.

Постанова КМУ від 15.12.2021 № 1321 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти»

Порядком закріплено права осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають фахову передвищу освіту, шляхи створення закладами освіти необхідних умов для здобуття такими особами якісної освіти, окремі організаційні можливості закладів освіти для цього. Зокрема, засновник закладу освіти зобов’язаний забезпечити створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами. Освітньо-професійні програми фахової передвищої освіти для осіб з особливими освітніми потребами можуть мати корекційно-розвитковий складник. Для забезпечення соціальних потреб осіб з особливими освітніми потребами до закладу освіти можуть бути допущені один із батьків особи з особливими освітніми потребами або уповноважена ними особа.

Постанова КМУ від 15.12.2021 № 1328 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Через Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з державного бюджету фінансуватиметься підготовка, забезпечення та проведення безоплатного навчання на реінтеграційних курсах (у відділеннях) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.