Огляд освітніх новин та проектів НПА: 1-9 жовтня

Щотижня наша команда публікуватиме аналіз ключових освітніх подій та проектів НПА. Перший дайджест про те, що сталося у сфері освіти за 1-9 жовтня:
  1. Оприлюднено Державний стандарт базової середньої освіти

Затвердження документа означає, що реформа Нової української школи продовжується у 5-9 класах. Пілотування Стандарту розпочнеться з вересня 2021 року, а запрацює він вже у 2022 році.

Цікаво, що у документі окреслено ключові компетентності школярів, загальний обсяг навчального навантаження та немає поділу на предмети. Замість останніх – освітні галузі.

Передбачається, що кваліфікацію педагогів підвищуватимуть впродовж 2021-2022 років.

Ознайомитись із документом можна тут: bit.ly/34xXgB6

1. Презентовано результати аудиту системи профосвіти 2017-2020 років

МОН та програма ЄС EU4Skills розповіли, що дані зібрані з понад 1200 закладів профосвіти. Відтепер легко дізнатися про кількість учнів, працевлаштування випускників тощо.

Насамперед така інформація буде цікавою для місцевих органів влади, керівників закладів профосвіти, роботодавців і потенційних вступників.

За даними аудиту, станом на 1 січня 2020 року у профосвіті навчається 238 тисяч учнів, а найбільше їх у Львівській, Дніпропетровській та Вінницькій областях. До речі, найпопулярнішими професіями є кухар, водій та кондитер.

Відео за посиланням: bit.ly/34HwmXx

1. Розпочато пілотування шкільних електронних журналів та щоденників

У пілоті візьмуть участь щонайменше 2-3 школи з кожної області, а саме тестування триватиме з 5 до 16 жовтня.

Доступними е-журнали та е-щоденники будуть після опрацювання зауважень учасників проєкту – орієнтовно у листопаді 2020 року. У МОН також зазначають, що школи, які перейдуть на е-журнали, матимуть змогу якнайшвидше відмовитись від їхнього дублювання у паперовому вигляді.

Докладніше про це тут: bit.ly/2SCaNCg

1. Анонсовано комплексне реформування дошкільної освіти

Воно передбачає оновлення змісту та організації навчання, запровадження моніторингів та оцінки якості освіти, а також забезпечення доступності освіти для дітей раннього та дошкільного віку.

МОН акцентує увагу, що реформування передбачає й збільшення зарплати вихователів.

Про це можна прочитати тут: bit.ly/36O1zek

1. Запропоновано на громадське обговорення проєкт Стратегії розвитку вищої освіти в Україні, яке триватиме до 25 жовтня

Зазначається, що розробка Стратегії зумовлена тим, що у 2021 році завершується дія Національної стратегії розвитку освіти в Україні.

Серед причин автори називають також розвиток технологій нового покоління та загострення демографічних і соціальних проблем.

Вся інформація про розробку на спеціальному сайті: reform.org.ua