Огляд освітніх новин та проектів НПА: 19-23 жовтня

Продовжуємо публікувати про основні освітні події, а також про документи. Третій дайджест – за 19-23 жовтня.

1. Виділено майже 540 млн гривень на засоби дезінфекції для закладів загальної середньої освіти

Таке рішення Уряд ухвалив 21 жовтня.

Нагадаємо, що МОН рекомендувало встановити осінні канікули в школах з 15 до 30 жовтня. Після них до очного навчання повернуться учні 1-4 класів, а в якому форматі навчатимуться учні 5-11 класів – залежить від епідеміологічної ситуації.

Докладніше про це тут: bit.ly/3odrh2p

2. Учні з особливими освітніми потребами зможуть розпочинати навчання пізніше

Відповідні зміни внесли 21 жовтня. Загалом продовжити навчання учням з ООП можна буде у початковій та базовій школі на 2 роки за потреби. Її визначатиме команда психолого-педагогічного супроводу та підтверджуватися висновком інклюзивно-ресурсного центру.

Новина на сайті МОН: bit.ly/3knf9t7

3. Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1047» від 21 жовтня 2020 р. № 980

Серед змін – встановлення розміру соціальної стипендії для здобувачів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів та студентів, які в період навчання залишилися без батьків у віці з 18 до 23 років.

Так, розмір соцстипендії визначений так:

• 1180 грн на місяць – для учнів закладів профосвіти;
  • 2360 грн на місяць – для студентів коледжів, вишів і наукових установ.
  1. Лист МОН від 22.10.2020 № 1/9-592 «Про обчислення строків перебування на посаді завідувача кафедри»

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо посади завідувача кафедри, а саме строків перебування на ній і особливостей їх обчислення.

Акцентується, що відмова особі брати участь у конкурсному відборі на посаду завідувача кафедри на підставі підпункту 10 пункту 2 розділу ХV Закону України «Про вищу освіту» не допускається.

Сам лист: bit.ly/37J0V2m