«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

Огляд освітніх новин та проєктів НПА: 1-5 лютого 2021 року

Що нового в освіті? Головне за тиждень – у дайджесті ОсвітАналітики

1. Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення процедури обрання керівника закладу вищої освіти» 

Такий документ вносить зміни до частини третьої статті 42 ЗУ «Про вищу освіту», що регламентують процедуру виборів керівника закладу вищої освіти.

Так, якщо у виборах ректора взяли участь 2 та більше кандидатур, але жодна з них не набрала більше як 50% голосів від загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах, тоді на сьомий календарний день після проведення першого туру виборів проводиться другий тур. 

До бюлетенів для голосування включаються дві особи, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів. Обраним керівником ЗВО вважається та кандидатура, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, у разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які проголосували. 

 

2. Медпрацівники закладів освіти отримуватимуть доплати під час карантину – рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову від 03.02.2021 р. № 67 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів освіти». 

Згідно з постановою із 1 січня 2021 року медичним працівникам закладів освіти державної і комунальної форми власності встановлюються доплати у розмірі 20% посадового окладу. Планується, що їх виплачуватимуть до кінця карантину за «роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я». 

3. Скасували Порядок надання ЗВО статусу національного та підтвердження такого статусу 

Йдеться про Постанову КМУ від 03.02.2021 р. № 75 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 912».

За чинним законодавством, статус «національний» закладу вищої освіти є почесним, його наявність не наділяє заклади вищої освіти суттєвими додатковими правами і можливостями (виняток — право національних закладів встановлювати дещо вищий рівень оплати праці співробітників, ніж у закладах без статусу національного). Відтак більше немає потреби встановлювати жорсткі вимоги до ЗВО зі статусом національного і періодично перевіряти їх дотримання.

 

4. Щодо проведення 3 туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» – наказ МОН

Третій тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» відбудеться у дистанційному режимі у такі терміни:

  • з 1 до 9 квітня 2021 р. – у номінаціях «Керівник закладу освіти» і «Математика»;
  • з 14 до 22 квітня 2021 р. – у номінаціях «Трудове навчання» і «Українська мова та література».

 

5. МОН презентувало звіт за 2020 рік та основні цілі на 2021

Міністерство освіти і науки України презентувало звіт щодо виконання оперативного плану на 2020 рік, а також основні цілі на 2021. Ознайомитись із ним можна за посиланням

6. Проєкт наказу щодо змін до деяких нормативно-правових актів МОН – громадське обговорення

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України», а саме до наказу МОН від 01.11.2013 № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства». Воно триватиме до 1 березня 2021 року.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 9 – 21 травня 2022 року

      Постанова КМУ від 13.05.2022 р. № 599 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань академічної мобільності» Постановою

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 25 квітня – 7 травня 2022 року

      Закон України від 21.04.2022 р. № 2215-ІХ «Про дерадянізацію законодавства України» Внесено зміни до Кодексу законів про працю України, зокрема що стосуються

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Травень 2022

Травневий номер бюлетеня «Академічна доброчесність» допоможе викладачам підготуватися до проведення літньої екзаменаційної сесії. Ми говоримо про різні формати проведення іспитів (письмовий, усний, тестування, дистанційний, «a

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Квітень 2022

Нещодавно Ольга Бершадська дописала на Фейсбуці декілька рекомендацій для викладачів, студентів і адміністрацій університетів щодо «входження» в освітній процес у нових стресових умовах. Нам ці

Print Friendly, PDF & Email
докладніше