Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Січень 2022

Перший у 2022 році випуск бюлетеня «Академічна доброчесність» звертається до теми антикорупційної політики закладів вищої освіти. Ми починаємо висвітлення цієї теми з розгляду явища конфліктів інтересів, яке багато хто з нас інтуїтивно розуміє, але спеціально не вивчав. Січневий номер бюлетеня подає два блоки інформації з цього питання.

По-перше, систематизовано ключові вимоги українського законодавства у сфері запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. З цією інформацією за посадою мають бути ознайомлені всі працівники університету, які виконують адміністративно-управлінські функції — від завідувача кафедри і декана до головного бухгалтера і ректора.

По-друге, узагальнюються приклади специфічних для вищої освіти конфліктів інтересів, що наведені у доступних в інтернеті документах університетів різних країн світу. Читачі побачать, що чимало ситуацій, в які потрапляє або свідком яких може бути кожен викладач — насправді не що інше, як різновиди небажаних конфліктів інтересів, яким необхідно запобігати і за наявності яких не можна приймати службові чи управлінські рішення. Тож звертаймо увагу на такі ситуації і докладаймо зусиль до їх коректного врегулювання.

Бюлетень з кінця 2019 року пропонує актуальну інформацію з простіших і складніших запитань в царині академічної доброчесності, які виникають у студентів, викладачів і адміністрації закладів вищої освіти. Засадами підготовки цієї інформації є максимальна лаконічність представлення інформації, гарна верстка, доступна мова викладу, прив’язка до українського контексту й врахування найкращих міжнародних практик вирішення відповідних питань. Усі попередні випуски бюлетеня доступні за цим посиланням.

З новим випуском за січень 2022 року можна ознайомитися тут https://bit.ly/2YAP2ci