«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 11 – 23 квітня 2022 року

 

 

 

Розпорядження КМУ від 23.02.2022 р. № 286-р «Про схвалення Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2022—2032 роки»

Уряд схвалив «дорожню карту» розвитку вищої освіти в Україні на найближче десятиліття, до розробки якої долучалась і команда «ОсвітАналітики». Хоча очевидно, що частину завдань Стратегії доведеться корегувати з урахуванням війни та її наслідків, маємо надію, що позначений у документі загальний вектор допоможе подальшому розвиткові системи освіти.

Стратегія розроблена на основі стратегічної піраміди розвитку вищої освіти в Україні на 2022—2032 роки з урахуванням SWOT-аналізу національної системи вищої освіти.

Наказ МОЗ від 21.04.2022 р. № 667 «Про внесення змін до Графіка проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр та тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів для здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр та молодший спеціаліст галузі знань 22 «Охорона здоров’я» у 2022 році»

Оновлено графік проведення іспитів «Крок». Нагадуємо, згідно з постановою КМУ від 19.03.2022 р. № 316, атестація медиків-випускників магістратури у 2021/22 навч. році проводиться без складання іспиту «Крок 2», а студенти третього року навчання, які мали би цієї весни складати іспит «Крок 1», складатимуть його восени.

Лист МОН від 16.04.2022 р. № 1/4202-22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти»

МОН роз’яснює особливості зарахування дітей до першого класу в умовах воєнного стану з урахуванням наявності в Україні значної кількості внутрішньо переміщених сімей з дітьми. Основний акцент рекомендацій МОН – мінімізувати документальні і процедурні перепони до зарахування дітей на навчання (зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб), оскільки право на навчання гарантується усім громадянам України на рівних умовах.

Лист МОН від 21.04.2022 р. № 1/4334-22 «Про рекомендації стосовно окремих питань завершення 2021/2022 навчального року у закладах вищої, фахової передвищої освіти»

В умовах повномасштабної війни з рф МОН рекомендує керівникам закладів фахової передвищої та вищої освіти:

  • встановити зв’язок із усіма працівниками та здобувачами освіти;
  • відновити та здійснювати освітній процес за можливістю в очній, змішаній (очно-дистанційній) або дистанційній формі;
  • якщо заклади освіти, розташовані у зоні проведення активних бойових дій, не можуть відновити навчання, то здобувачі таких закладів освіти можуть дочекатись його відновлення, прослухати окремі навчальні дисципліни в інших закладах вищої освіти в рамках внутрішньої академічної мобільності, у системі неформальної освіти або навчатись самостійно;
  • керівникам закладів освіти, що в рамках академічної мобільності приймають здобувачів із розташованих у зоні бойових дій закладів, слід утриматися від ініціювання питання про «повноцінне» переведення до них таких здобувачів освіти;
  • у разі неможливості проведення атестації здобувачів у традиційному форматі варто провести атестацію здобувачів дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Додатково з питання проведення атестації здобувачів освіти у дистанційному форматі див. лист МОН від 14.05.2020 р. № 1/9-249). Крім того, нагадуємо, що у свіжому випуску бюлетеня «ОсвітАналітики» Ольга Бершадська пропонує викладачам і адміністраціям закладів вищої освіти основні кроки щодо відновлення освітнього процесу.

Листом від 22.04.2022 р. № 1/4396-22 МОН роз’яснює розробникам освітніх програм для закладів загальної середньої освіти основні особливості порядку затвердження цих програм.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив інформацію про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тесту (НМТ) з усіх трьох блоків: з української мови, математики та історії України. Як очікується, НМТ цьогоріч складатимуть випускники середніх шкіл, закладів професійно-технічної освіти та фахових коледжів для вступу до закладів вищої освіти.

 

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 6 – 18 червня 2022 року

      Закон України від 22.05.2022 р. № 2265-ІХ «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України,

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 9 – 21 травня 2022 року

      Постанова КМУ від 13.05.2022 р. № 599 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань академічної мобільності» Постановою

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану. Документи, оприлюднені 25 квітня – 7 травня 2022 року

      Закон України від 21.04.2022 р. № 2215-ІХ «Про дерадянізацію законодавства України» Внесено зміни до Кодексу законів про працю України, зокрема що стосуються

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Травень 2022

Травневий номер бюлетеня «Академічна доброчесність» допоможе викладачам підготуватися до проведення літньої екзаменаційної сесії. Ми говоримо про різні формати проведення іспитів (письмовий, усний, тестування, дистанційний, «a

Print Friendly, PDF & Email
докладніше