«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

«Вища освіта в Україні: зміни через війну»: Аналітичний центр «ОсвітАналітика» презентував звіт про проблеми та виклики університетів у часи війни

Читайте повну версію аналітичного звіту за цим посиланням.

Please read the full War in Ukraine: Reshaping the Higher Education Sector report in English here.

 14 березня 2023 року в приміщенні ректорату Університету Грінченка у змішаному форматі відбулася презентація аналітичного звіту «Вища освіта в Україні: зміни через війну». Звіт підготовлено Аналітичним центром «ОсвітАналітика» Київського університету імені Бориса Грінченка у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

 Модерувала презентацію перший проректор КУБГ Лілія Гриневич. Презентувала звіт команда Аналітичного центру «ОсвітАналітика» — Євген Ніколаєв, Григорій Рій та Іван Шемелинець. Участь в обговоренні взяли представники Міністерства освіти і науки України (МОН), Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), Державної служби якості освіти (ДСЯО), Інституту вищої освіти НАПН України, Національного агентства кваліфікацій, Міжнародного фонду досліджень освітньої політики та керівники переміщених університетів.

 Аналітичний звіт висвітлює діапазон проблем і викликів, з якими стикнулася система вищої освіти України через наслідки пандемії та війну, оцінює досвід та рішення органів влади й університетів щодо реагування на ці виклики, надає інформацію про актуальний стан української системи вищої освіти в умовах війни, її першочергові та перспективні потреби. У презентації взяли участь представники органів влади, закладів вищої освіти та експертного середовища.

 Василь Михайлишин, представник київського офісу Фонду Конрада Аденауера, за фінансової підтримки якого з’явився звіт, зазначив: «Освіта — це, мабуть, та сфера, яка є важливою в кризові етапи. Кризовий етап для української освіти в глобальному масштабі, можна сказати, почався з початком епідемії коронавірусу у 2020 році, який дав великі можливості, але й [створив] великі виклики, які війна загострила. Ми дуже раді, що змогли підтримати цей звіт, надзвичайно глибокий звіт про стан української освіти та як вона змінилася чи буде змінюватися під впливом цих криз».

 Олег Шаров, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України, підтвердив, що втрати в якості вищої освіти станом на сьогодні є доконаним фактом і що точно та об’єктивно визначити їх не можливо. Він також додав: «Заклади вищої освіти продемонстрували в найбільш страшний період кінця лютого, березня, квітня, травня 2022 року найкращі свої риси. Колективи продемонстрували вміння швидко адаптуватися».

 Андрій Бутенко, голова НАЗЯВО, наголосив на проблемах, з якими стикаються українські університети: «Зміни, які переживають університети, набагато більші. Коли раніше це були всі проблеми, які ми знаємо, — і з фінансуванням, і з кадрами, і десь недопрацюваннями або бюрократизацією — то зараз ми не можемо передбачити, чи буде в тебе навчальний корпус завтра, чи є в тебе викладачі читати навіть дистанційно. Уже навіть такі проблеми ми маємо, і не лише на Сході, але й на Заході України, де нібито було більш-менш спокійно. Ми маємо ці проблеми».

 Лілія Гриневич підсумувала: «Війна і всі ці трагедії, які ми пережили і переживаємо, міграція, руйнування і всі негативні наслідки для системи вищої освіти, на щастя, ще мають у собі нові можливості для проведення змін, які не можна було зробити раніше».

 У рамках заходу також відбувся круглий стіл «Розвиток переміщених університетів в умовах стратегічної та ресурсної невизначеності», який модерувала Світлана Калашнікова, радник при дирекції Інституту вищої освіти НАПН України. Участь в обговоренні взяли керівники та представники переміщених університетів: ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко, ректор Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Ольга Поркуян, ректор Бердянського державного педагогічного університету Ігор Богданов, в. о. ректора Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Наталя Фалько, проректор цього ж закладу Тетяна Коноваленко, перший проректор Херсонського державного університету Сергій Омельчук, завідувач кафедри Приазовського державного технічного університету Лариса Капранова

Відеозапис двох частин заходу можна переглянути за посиланням.

Читайте повну версію аналітичного звіту за цим посиланням.

Please read the full War in Ukraine: Reshaping the Higher Education Sector report in English here.

Фото:

 

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини

Якої думки Європейська асоціація університетів про рейтингування закладів вищої освіти?

Після довгої перерви ми повернулися до підготовки нашого бюлетеня «Академічна доброчесність». Для чергового випуску ми переклали коротку публікацію Європейської асоціації університетів про університетські рейтинги. Рейтинги

Print Friendly, PDF & Email
докладніше