«ОсвітАналітика» Аналітичний Центр Київського університету імені Бориса Грінченка

Новини

Моніторинг освітнього законодавства під час воєнного стану

Документи, оприлюднені 1 – 15 вересня 2023 року

У ВРУ зареєстровано проєкт Закону Державний бюджет України на 2024 рік

Загалом на освіту закладено 178,8 млрд грн, з них 148,5 млрд — загальний фонд Міністерства освіти і науки України. Це майже на 22% більше, ніж 2023 року. Збільшення освітньої субвенції дасть змогу підвищити зарплати працівникам освіти: на 10% з 1 січня і ще на 12% з 1 липня (за тарифною сіткою).

Постанова КМУ від 01 серпня 2023 р. № 934 «Про внесення змін до пункту 213 Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Урядом визначено перелік документів, необхідний перетину кордону студентами або курсантами закладів освіти України, які прямують для проходження практичної льотної підготовки в іноземні заклади освіти або в авіаційні школи.

Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684»

Постановою Уряду Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку, вихованців та учнів викладено в новій редакції. Облік дітей дошкільного, шкільного віку, вихованців та учнів здійснюватиметься із застосуванням засобів програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту»  з 1 липня 2024 року

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 986 “Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів”

Урядом внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції на придбання шкільних автобусів та облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти. Для придбання автобусів пріоритетними є школи, де навчаються в очному або змішаному форматах. 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 вересня 2023 р. № 770-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету з метою покриття витрат за січень — квітень 2023 р. об’єктів державної, комунальної та приватної власності». 

Міністерству освіти і науки України виділено 24 366 385 гривень для надання компенсації державним закладам, які належать до сфери його управління.

Розпорядження КМУ від 08 вересня 2023 р. № 782-р «Про призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам закладів вищої освіти на перший семестр 2023/24 навчального року». 

Урядом затверджено поіменний список студентів закладів вищої освіти, яким призначено академічну стипендію Кабінету Міністрів України. Виплата стипендій здійснюватиметься в межах стипендіального фонду закладів вищої освіти.

Наказ Міністерства освіти і науки України  від 06 вересня 2023 р. № 1090 «Про надання грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» модельним навчальним програмам для закладів загальної середньої освіти»

Міністерством освіти і науки України надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» 11 модельним навчальним програмам з інформатики, історії України, мистецтва тощо.

Лист Міністерства освіти і науки України  від 12 вересня 2023 р. № 1/13749-23 «Про інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році»

Міністерством освіти і науки України надано рекомендації з питань модельних навчальних програм, розроблення навчальних програм предметів, інтегрованих курсів, використання навчальних посібників, зошитів з друкованою основою, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, надолуження освітніх втрат, викладання навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році тощо.

Лист Міністерства освіти і науки України від 12 вересня 2023 р. № 1/13842-23 «Щодо реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»

Лист Міністерства освіти і науки України від 13 вересня 2023 р. № 1/13926-23 «Про особливості визнання деяких категорій документів» щодо офіційного визнання повної загальної середньої освіти, здобутої в Республіці Польща для вступу до закладів вищої освіти

Міністерством освіти і науки України оголошено про старт проєкту «Професійна освіта в Україні» (Skills4Recovery)

Бюджет проєкту становить 10 млн євро. Він триватиме до середини 2026 року та охопить Київську, Полтавську, Дніпропетровську, Львівську, Вінницьку та Чернівецьку області.

Міністерством освіти і науки України оголошено конкурс проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок.

Виконання робіт розпочнеться у 2024 році за кошти державного бюджету за бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ» (КПКВК 2201040). 

Конкурс проводиться у два етапи: 

перший етап відбудеться у закладах вищої освіти та наукових установах з 12 вересня до 12 жовтня 2023 року; 

другий етап відбудеться у Міністерстві освіти і науки України з 12 жовтня до 12 грудня 2023 року.

Міністерство освіти і науки України розробило Рекомендації щодо організації освітнього процесу в новому навчальному році

Міністерство освіти і науки України та проєкт «SURGE» розробили діагностичні тести для педагогів для виявлення та надолуження навчальних прогалин 

Лист Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН від 7 вересня 2023 № 3/4939-23 «Про професійний розвиток викладачів англійської мови»

Громадське обговорення

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти)».

Пропозиції та зауваження до проєкту приймаються до 2 жовтня 2023 року у письмовій формі за адресою: пр-т. Берестейський, 10, м. Київ, 01135 або на електронну адресу: infozvo@mon.gov.ua, (відповідальна особа – Олександра Лактіонова, державний експерт експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих).

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкти державних освітніх стандартів: «Радіотелефоніст», «Пожежний-рятувальник», «Рятувальник-хімік», «Майстер з обслуговування засобів індивідуального захисту органів дихання та компресорного обладнання».

Зауваження та пропозиції до зазначених проєктів стандартів приймаються у довільній формі до 01 жовтня 2023 року на електронну адресу: kateryna.lushchyk@mon.gov.ua. Контактна особа для надання консультацій: Катерина Лущик.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини

Презентація аналітичного звіту “Ефективна та прозора процедура акредитації освітніх програм правників як необхідна умова якості юридичної освіти”

  10 червня 2024 року у Домі громадянського суспільства ІСАР Єднання відбулася презентація аналітичного звіту та полісі-бріфу “Ефективна та прозора процедура акредитації освітніх програм правників

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Уряд «переписав» правила використання освітньої субвенції та формулу її розподілу

Освітня субвенція — кошти, що спрямовуються з державного бюджету до місцевих бюджетів і призначені для виплати зарплати вчителям. Якщо коштів освітньої субвенції для цього недостатньо,

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Позиція Болонської робочої групи щодо ролі академічної доброчесності в Європейському просторі вищої освіти

У черговому випуску бюлетеня «Академічна доброчесність» ми переклали позицію Болонської робочої групи щодо ролі академічної доброчесності в Європейському просторі вищої освіти. Члени групи підсумовують, що

Print Friendly, PDF & Email
докладніше

Круглий стіл «Перезавантаження реформи «Нова українська школа»: упровадження нового змісту базової середньої освіти»

14 грудня 2023 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл «Перезавантаження реформи «Нова українська школа»: упровадження нового змісту базової середньої освіти». Захід

Print Friendly, PDF & Email
докладніше